Щє у 2008-2009 роках слово WiFi у повсякденному використанні зустрічалось доволі нечасто і звучало воно, в основному, з уст різноманітних ІТ-спеціалістів. Тепер же ми спостерігаємо прямо протилежну ситуацію: людей, які не чули, і, хоча б приблизно не знають що воно таке і для чого, зараз набагато менше ніж тих, хто знає. З бурхливим розвитком мобільних гаджетів, особливо смартфонів та планшетів, WiFi настільки щільно увійшов у наше життя, що дехто вже навіть не розуміє, для чого потрібен той же смартфон, якщо нема WiFi, забуваючи, що в першу чергу це ж таки телефон. Але незважаючи на таку росповсюдженість цієї технології, більшість людей мають лише приблизне уявлення про неї. Нижче ми спробуємо більш детально, але простими словами, розібратись, що ж це за технологія.
Отож, всі знають, що WiFi, то така абстрактна штука, за допомогою якої можна виходити в Інтернет без усіляких дротів. Але далеко не всі знають, що для того, щоб організувати доступ до Інтернет за технологією WiFi треба мати девайс(пристрій), який, власне, буде точкою доступу WiFi і буде "роздавати" радіосигнал всім пристроям, які вміють працювати за технологією WiFi, потім треба до цього девайсу підвести, власне, Інтернет(як правило, це буде вже дротовий Інтернет) і, нарешті, налаштувати на цьому девайсі параметри шифрування(задати пароль для доступу), щоб ніхто, крім "довіренних осіб", які знають пароль не зміг би скористатися нашим WiFi, або навпаки - зробити нашу WiFi точку відкритою, шоб до неї могли підключатися всі бажаючі. Ось так виглядає типове облаштування домашньої або офісної WiFi точки. Такий тип підключення називають "точка-мультиточка", тобто одна роздаюча точка(WiFi точка, WiFi базова станція) і багато клієнтських точок.
Але існує інший тип WiFi з'єднань: "точка-точка". Він застосовується для організації бездротових радіоканалів(радіомостів) для передачі данних між двома WiFi присторями. При такому типі з'єднання до роздаючої точки може підключитись тільки одна точка. До речі, зараз існують пристрої, які дозволяють передавати понад 100 мегабіт/сек(стандартна ширина каналу данних для локальної мережі побудованій на "повитій парі") чистого трафіку(не враховуючи службового) в радіомості на відстань до (!) 100 км.
Wi-Fi, WiFi (від англ. Wireless Fidelity) — мережа, що належить Wi-Fi Alliance. Загальновживана назва для стандарту бездротового (радіо) зв'язку передачі даних, який об'єднує декілька протоколів і ґрунтується на сімействі стандартів IEEE 802.11 (Institute of Electrical and Electronic Engineers — міжнародна організація, що займається розробкою стандартів у сфері електронних технологій). Найвідомішим та найпоширенішим на сьогодні є протокол IEEE 802.11g, що визначає функціонування бездротових мереж. Встановлення Wireless LAN рекомендувалось там, де розгортання кабельної системи було неможливим або економічно недоцільним. Нині в багатьох організаціях використовується Wi-Fi, оскільки при певних умовах швидкість роботи мережі вже перевищує 100 Мбіт/с. Користувачі можуть переміщуватися між точками доступу по території покриття мережі Wi-Fi. Мобільні пристрої (КПК, смартфони, PSP і ноутбуки), оснащені клієнтськими приймально-передавальними пристроями Wi-Fi, можуть під'єднуватися до локальної мережі й отримувати доступ в Інтернет через точки доступу або хот-споти. Невелика ширина використовуваного спектра частот, відсутність можливостей роумінгу й авторизації не дозволяють Wi-Fi пристроям потіснити на ринку мобільний зв'язок. Тим не менше, компанії ZyXEL, SocketIP і Symbol Technologies пропонують рішення з організації Wi-Fi телефонії.
Ця технологія має такі переваги:
До речі, за словами Всесвітньої організації охорони здоров'я «немає ніякого ризику від довгострокового впливу низького рівня випромінювання Wi-Fi мереж». Агентство з охорони здоров'я Великобританії повідомляє, що сума випромінювання Wi-Fi протягом року еквівалентна випромінюванню від 20-хвилинної розмови по мобільному телефону. Огляд досліджень 725 осіб, які стверджували, що мають гіперчутливість до електромагнітних полів, не виявили ніяких доказів дії випромінювання.
Copyright © 2014 - All Rights Reserved - Domain Name
Template by OS Templates, redesign & content management by bobr-kun